Plastická operace nosu - průběh operace

 

Plánujete plastickou operaci nosu z důvodu nerovností či defektu nosu způsobeného úrazem? Chtěli byste svůj nos upravit, ale nevíte, co vlastně taková plastická operace nosu obnáší?

Plastická operace nosu vyžaduje jako každá jiná plastická operace konzultaci s lékařem, která je velice důležitá. Na této konzultaci totiž plastický chirurg vysvětlí klientovi, jak bude průběh operace vypadat, a jaké může očekávat výsledky. Pokud pacient kvůli svému nosu trpěl delší dobu komplexy a nízkým míněním sám o sobě, může plastická operace nosu výrazně prospět jeho psychice a duševnímu vývoji. Na druhou stranu pokud nejste o plastice příliš přesvědčeni, můžete být sebelepším výsledkem překvapeni a sžití s novým vzhledem může trvat delší dobu, proto je porada s lékařem velice důležitou součástí přípravy na každou plastickou operaci, a na plastiku nosu obzvlášť.


Plastická operace nosu – moderní technologie

Díky novým počítačovým technologiím je dnes možné do určité míry načrtnout budoucí vzhled pacienta a připravit ho na změnu vzhledu.

Plastická operace nosu může ovlivnit nejen estetický vzhled nosu, ale i funkční poruchu- tedy deformaci nosní přepážky či neprůchodnost nosního průduchu.

Plastická operace nosu se může provést celková, tedy rhinoplastika. V tomto případě jde o rekonstrukci kostěnné i chrupavčité části nosu, přičemž se však samozřejmě ponechá předchozí poměr. Druhou možností je pak úprava jen tzv. „měkké“ části nosu.

Operace měkkého nosu znamená zásah pouze do nosních chrupavek, tedy do chrupavky řídlové či boční. Naopak plastická operace tvrdé části nosu zasahuje do kostěnných struktur.

Součástí plastické operace nosu může být i septoplastika, při které dochází právě k úpravě nosních přepážek, a můžete ji si ji dopřát díky přítomnosti ORL lékaře na operačním sále.


Plastická operace nosu

A jaké typy plastické operace nosu můžete podstoupit? Jednou z variant je operace špičky nosu, tedy například snížení špičky nosu nebo naopak pozvednutí špičky a tím zkrácení nosu. Dále se provádí operace širokého nosu, při kterém vyseknutím části kosti dojde ke zúžení nosu. Oblíbeným typem plastické operace nosu je odstranění nosního hrbolu, který chirurg zbrousí či oseká.