Plastická operace nosu

Máte velký nos? Pršák? Nebo skobu? Existuje mnoho typů nosů a stejně tak mnoho odchylek a deformací, pokud vás však váš nos trápí, plastická operace nosu z něj dokáže vykouzlit malý zázrak. Typy nosů jsou opravdu různé a každému sluší jiný, proto pro někoho může být skobovitý nos chloubou a pro jiného naopak zdrojem depresí.


Nos je dominantou obličeje

Je to výrazný prvek, který do velké míry určuje celý váš vzhled. Proto je jistě velice důležité, abyste se se svým nosem cítili dobře a aby odpovídal vašemu celkovému vzhledu. Pokud máte pocit, že váš nos se k vám prostě nehodí, a trápíte se svý vzhledem, navštivte kliniku plastické chirurgie a poraďte se s odborníkem. Ten vám poradí, jaké změny lze dosáhnout a jak bude případná plastická operace probíhat.
O tom, že operaci chcete, byste však měli být opravdu přesvědčení. Rozhodně se nedoporučuje podstoupit operaci po prvním okamžiku, kdy se podíváte do zrcadla a váš nos se vám zrovna ten den nebude líbit. Vzhledem k tomu, že jde o plastickou operaci, která může výrazně změnit váš vzhled, je nutné se o ní předem poradit a ujistit se, že si těchto důsledků jste vědomi.

Plastická operace nosu

Plastická operace nosu není vyhledávána jen klienty, kteří se s deformací a odchylkou nosu snaží vypořádat celý život. Dalšími pacienty, kteří podstupují plastiku nosu, jsou lidé, kteří deformaci nosu získali následkem úrazu. Je samozřejmé, že podobná deformace nosu k člověku zkrátka nepatří a jen těžko se s ní daná osoba smíří.
Plastická operace nosu je pro každého chirurga velice náročná- nejen proto, že se provádí většinou naslepo, jen přístupem z nosní dírky tak, aby v obličeji nevznikly žádné jizvy, ale také kvůli tomu, aby odhadl osobnost klienta a upravil mu nos tak, aby zcela korespondoval s jeho vzhledem. Díky tomu bývá plastická operace nosu považována za nejnáročnější plastickou operací.

Plastickou operaci nosu můžete podstoupit pouze, pokud jste zdraví, vyloučená je tedy rýma, opar, kašel a podobně. Především rýma by v případě plasické operace nosu dělala velké problémy. Pokud jste prodělali onemocnění s horečkou, musí být časový odstup alespoň dva týdny.

A kdy je vhodné plastickou operaci nosu podstoupit? Žádné roční období není pro plastiku nosu přímo nevhodné, přesto je asi nejvhodnějším obdobím jaro nebo podzim. Vyhnete se tak velkému vedru, které může být při zotavování nepříjemné, navíc byste si po operaci nosu nemohli užít léto s koupáním a opalováním. V zimě je nos po plastické operaci náchylnější k omrzlinám, přesto pokud se budete držet doporučených pokynů, nemělo by žádné počasí mít vliv na výborný výsledek plastické operace nosu.